Reklama

Pożegnali Halinę Miroszową. Spoczęła po pięknym życiu

12/08/2014 11:35

Wczoraj 11 sierpnia na cmentarzu północnym na Wólce Węglowej w Warszawie pożegnano redaktor Halinę Miroszową. Zmarłą pożegnali synowie Jacek i Marcin, osoby związane z mediami Telewizji Polskiej, a także przedstawiciele Miasta Łomża, delegacja Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Drużyny Harcerzy-Weteranów z Łomży.

- Przywożę dziś Pani na to smutne spotkanie zapach wszystkich kwiatów z podłomżyńskich pól i łąk. Niech ożywczy powiew narwiańskiej bryzy utrwali w nas wszystkich najlepsze wspomnienia o tym wszystkim, kim była Halina Miroszowa dla Łomży, łomżyniaków, po prostu – dla miłości - mówił nad urną zmarłej zastępca prezydenta Łomży, Beniamin Dobosz.

Przy urnie z prochami zmarłej wartę pełniła honorowa asysta wojskowa, która oddała salwę.

- Dziękuję Ci Halinko za Twoje serce – także to prywatne – dla nas, którzy Cię najczęściej niepokoiliśmy. Szczycimy się Twoją przyjaźnią i wierzymy, że gdy znowu przyśni Ci się Łomża, spotkasz tam nasze twarze –wsłuchane w Twoje życiowe doświadczenia, dobre rady dobrej Mateczki - żegnał ją w imieniu TPZŁ wiceprezes zarządu głównego Warzzyniec Kłosiński.

Reklama

Halina Miroszowa ostatnie trzy lata życia spędziła w Domu Artysty-Weterana w Skolimowie. Była wybitną dziennikarką radiową i telewizyjną, łączniczką AK z obrony Warszawy i Honorowym Obywatelem Miasta Łomży. Zmarła 1 sierpnia br. mając 93 lata.

tekst na podstawie lomzyniacy.org

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości