Reklama

Prezydent Chrzanowski spotkał się z pracownikami MPWiK

08/05/2015 05:51

- Państwo tworzycie tę firmę, jesteście jej wartością i wpływacie na jej rozwój - mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, do pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, podczas swojej wizyty w siedzibie spółki, przy ul. Zjazd.

Prezydent zakomunikował pracownikom, że nie zostaną pominięci przy podziale środków z wygenerowanego przez spółkę zysku, który za rok 2014 wyniósł ok. 400 tys. zł.

- Będziecie uczestniczyli w tym podziale, bo swoją pracą zasłużyliście na to – zaznaczył.

Część tej kwoty miałaby zostać przeznaczona też na cele inwestycyjne, modernizację obiektów oraz wymianę taboru samochodowego. Środki stanowiłyby wkład własny pod realizację projektów z nowego rozdania RPOWP na lata 2014-2020.

- Posiadamy obecnie dużo przestarzałego sprzętu. Zamierzamy inwestować i będziemy starali się o dotacje unijne – mówił prezes zarządu MPWiK, Grzegorz Lewańczuk.

Reklama

Podobnie jak pracownicy MPEC, tak i załoga MPWiK poruszyła temat płac.

- Sprawa wynagrodzeń będzie dokładnie analizowana. Podobnie jak w innych spółkach chciałbym aby ewentualne podwyżki dotyczyły w szczególności grupy osób najmniej zarabiającej – oznajmił Prezydent Łomży.

Włodarz naszego miasta poinformował ponadto, że po przedstawieniu opinii publicznej nowej struktury organizacyjnej UM, w drodze konkursu zostanie wyłoniony pełnomocnik ds. nadzoru właścicielskiego, który będzie odpowiedzialny za komunikację między Miastem i podległymi spółkami miejskimi.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości