Prezydent Łomży apeluje: Miasto partnerskie potrzebuje pomocy

W związku z sytuacją powodziową na południowym zachodzie Polski, Miasto Łomża rozpoczyna zbiórkę żywności długoterminowej, środków chemicznych oraz higieny osobistej. Produkty będą zbierane od wtorku 17 września do piątku 20 września br., a następnie zostaną przetransportowane do Gminy Czechowice-Dziedzice, czyli naszego miasta partnerskiego, które również ucierpiało w wyniku powodzi.

Urząd Miejski w Łomży prosi o dostarczanie następujących produktów:

Żywność długoterminowa:

  • konserwy mięsne i rybne,
  • makarony, ryż, kasze,
  • cukier, mąka, płatki śniadaniowe,
  • żywność dla dzieci (kaszki, słoiczki),
  • produkty hermetycznie zapakowane (np. bakalie, batony energetyczne),
  • karma dla zwierząt.

Środki chemiczne i higieny osobistej:

  • proszki do prania, płyny do naczyń,
  • środki czyszczące (płyny, żele, środki do dezynfekcji),
  • mydła, szampony, żele pod prysznic,
  • szczoteczki i pasty do zębów,
  • ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane,
  • środki higieniczne dla kobiet oraz pieluchy dla dzieci.

Uwaga!!! NIE są zbierane: odzież, koce i woda butelkowana.

Pomoc można dostarczać do Hali Kultury w Łomży (Stary Rynek 6, godz. 8:00-18:00), Centrum Integracji Społecznej w Łomży (ul. Dworna 13, godz. 7:30-15:30), Parku Wodnego MOSiR Łomża (ul. kard. Wyszyńskiego 15, godz. 6:00-21:00), Akademii Łomżyńskiej (ul. Akademicka 1, godz. 8:00-18:00) oraz Parafii Bożego Ciała i Grupy Ratowniczej Nadzieja (ul. Przykoszarowa 26, godz. 8:00-20:00).  Zbiórki prowadzone będą również w łomżyńskich szkołach.

W przypadku braku możliwości osobistego dostarczenia produktów gwarantowany jest ich odbiór. W tym celu mieszkańcy naszego miasta proszeni są o kontakt z Centrum Integracji Społecznej, kom. 602 720 666.

Do pomocy poszkodowanym powodzią z Czechowic-Dziedzic zachęcają także łomżyńscy radni, którzy włączają się w miejską zbiórkę:

- Nasi przyjaciele z Czechowic-Dziedzic prowadzą obecnie nierówną walkę z żywiołem, w której potrzebują naszej pomocy i solidarności. W obliczu tej katastrofy zachęcam wszystkich mieszkańców Łomży do włączenia się w miejską zbiórkę dla powodzian. Pokażmy, że w chwilach kryzysu jesteśmy jednością, która nie pozostawia nikogo w potrzebie - pisze radny Hubert Norowski na swojej stronie na Facebooku.

 

Źródło: lomza.pl Aktualizacja: 22/12/2024 18:51

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości