W związku z sytuacją powodziową na południowym zachodzie Polski, Miasto Łomża rozpoczyna zbiórkę żywności długoterminowej, środków chemicznych oraz higieny osobistej. Produkty będą zbierane od wtorku 17 września do piątku 20 września br., a następnie zostaną przetransportowane do Gminy Czechowice-Dziedzice, czyli naszego miasta partnerskiego, które również ucierpiało w wyniku powodzi.
Urząd Miejski w Łomży prosi o dostarczanie następujących produktów:
Żywność długoterminowa:
Środki chemiczne i higieny osobistej:
Uwaga!!! NIE są zbierane: odzież, koce i woda butelkowana.
Pomoc można dostarczać do Hali Kultury w Łomży (Stary Rynek 6, godz. 8:00-18:00), Centrum Integracji Społecznej w Łomży (ul. Dworna 13, godz. 7:30-15:30), Parku Wodnego MOSiR Łomża (ul. kard. Wyszyńskiego 15, godz. 6:00-21:00), Akademii Łomżyńskiej (ul. Akademicka 1, godz. 8:00-18:00) oraz Parafii Bożego Ciała i Grupy Ratowniczej Nadzieja (ul. Przykoszarowa 26, godz. 8:00-20:00). Zbiórki prowadzone będą również w łomżyńskich szkołach.
W przypadku braku możliwości osobistego dostarczenia produktów gwarantowany jest ich odbiór. W tym celu mieszkańcy naszego miasta proszeni są o kontakt z Centrum Integracji Społecznej, kom. 602 720 666.
Do pomocy poszkodowanym powodzią z Czechowic-Dziedzic zachęcają także łomżyńscy radni, którzy włączają się w miejską zbiórkę:
- Nasi przyjaciele z Czechowic-Dziedzic prowadzą obecnie nierówną walkę z żywiołem, w której potrzebują naszej pomocy i solidarności. W obliczu tej katastrofy zachęcam wszystkich mieszkańców Łomży do włączenia się w miejską zbiórkę dla powodzian. Pokażmy, że w chwilach kryzysu jesteśmy jednością, która nie pozostawia nikogo w potrzebie - pisze radny Hubert Norowski na swojej stronie na Facebooku.