Reklama

Prezydent Łomży chce kupić sprzęt dla szpitala

13/01/2020 11:54

Prezydent Mariusz Chrzanowski zamierza wygospodarować w budżecie miasta kwotę 60 tysięcy złotych na zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży - wynika z informacji przekazanych pzez Ratusz. Projekt uchwały w tej sprawie ma trafić do radnych.

- Wielokrotnie wspieraliśmy szpital w Łomży poprzez przeznaczenie środków na zakup sprzętu medycznego. Robimy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz jak najwyższą jakość prowadzonych usług medycznych dla naszych mieszkańców – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

Urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS 3 dostarcza automatyczne uściski w sposób systematyczny i nieprzerwany, co pomaga w utrzymaniu właściwego krążenia podczas transportu pacjenta i jego pobytu w szpitalu. Pozwala na jednoczesne  prowadzenie masażu serca i wykonywanie zabiegów kardiologii inwazyjnej: koronarografii/angioplastyki, co w wielu przypadkach pozwoli uratować życie pacjentów.

Reklama

zdj. ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości