Rada miejska podniosła wynagrodzenie prezydentowi Łomży. Za tym, żeby Mariusz Chrzanowski zarabiał miesięcznie ponad 19,5 tys. zł brutto miesięcznie, zagłosowało 13 osób.
Rada miejska przegłosowała podwyżkę pensji prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Za wzrostem jego wynagrodzenia zagłosowało 13 radnych, 8 było przeciwnych, nikt się nie wstrzymał. Podwyżkę pozytywnie zaopiniowała także komisja finansów. Za wyższym uposażeniem włodarza Łomży byli radni: Maciej Andrzej Borysewicz, Ireneusz Waldemar Cieślik, Marcin Dębek, Hanka Gałązka, Andrzej Janusz Grzymała, Alicja Konopka, Artur Nadolny, Stanisław Oszkinis, Andrzej Podsiadło, Piotr Serdyński, Edyta Śledziewska, Mariusz Tarka, Andrzej Wojtkowski.
Z kolei radny Dariusz Domasiewicz złożył formalny wniosek, żeby pensja prezydenta wzrosła do poziomu ok. 14 tys. zł (80%). Wniosek ten jednak został przez radnych odrzucony. Poparło go jedynie 8 osób.
Nowa pensja prezydenta Chrzanowskiego to łącznie ponad 19,5 tys. zł brutto miesięcznie. Podwyżka wynagrodzenia dla włodarza Łomży jest związana ze zmianą ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Wprowadzono nowe zakresy wynagrodzeń samorządowców.
Samego zainteresowanego nie było w czasie głosowania.
