Reklama

Prezydent Ostrołęki chce współpracy z prezydentem Łomży

23/07/2019 09:54

Zespół Łomży i Ostrołęki znalazł się na liście miast, które powinny pełnić funkcję o charakterze krajowym. To właśnie tutaj mógłby zostać przeniesiony jeden z centralnych urzędów w ramach deglomeracji. Jak przekazuje portal Moja Ostrołęka, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zaproponował Mariuszowi Chrzanowskiemu współpracę.

Według raportu „Uwarunkowania delokalizacji centralnych urzędów w Polsce”, przygotowanego przez ekspertów na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, co najmniej 31 urzędów centralnych potencjalnie mogłoby mieć swoją siedzibę poza Warszawą. Z przeprowadzonej analizy wynika, że oprócz większych miast, funkcję o charakterze krajowym mógłby pełnić zespół Łomży i Ostrołęki, jako ośrodek regionalny.

- Liczę na owocną współpracę z prezydentem Łomży. Urząd centralny zlokalizowany w naszych miastach może ożywić nasz region zwiększając zatrudnienie (nawet o kilkaset miejsce pracy), ale także wzmacniając pozycję naszego regionu. Liczę też na wsparcie naszej inicjatywy przez samorządowców i parlamentarzystów z naszego regionu - powiedział portalowi Moja Ostrołęka prezydent Łukasz Kulik.

Reklama

Głównymi beneficjentami programu deglomeracji mogą być miasta, które ponad 20 lat temu utraciły status miast wojewódzkich. Obecnie tylko 14 ze 107 urzędów centralnych zlokalizowanych jest poza Warszawą.

Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach ewentualnej przyszłej współpracy obu prezydentów. Temat jest na pewno rozwojowy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości