Reklama

Prezydent tłumaczy się wyborcom z zatrudnienia Jerzego Brzezińskiego

23/12/2010 14:53

Jerzy Brzeziński będzie doradcą prezydenta Mieczysława Czerniawskiego tylko przez trzy miesiące - informuje Biuro Prasowe ratusza. O przekazanie takiej informacji, z obszernym tłumaczeniem, poprosił media prezydent Czerniawski.

"W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach o zamiarze zatrudnienia b. Prezydenta Łomży „na etacie doradcy do czasu ułożenia sobie przez niego życia zawodowego” wyjaśniam, że faktycznie – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – zamierzam prosić p. Jerzego Brzezińskiego (który przez 8 lat kierował życiem miasta) o konsultacje dotyczące min. zawartych przez niego umów, czy też negocjacji prowadzonych z firmami zewnętrznymi, a mających bezpośredni wpływ na realizację choćby bieżących zobowiązań zewnętrznych. Jest to normalna praktyka stosowana wszędzie, jeśli obie strony wyrażą na to zgodę." - czytamy w wyjaśnieniu przesłanym do naszej redakcji.

"Z doświadczeń i wiedzy p. Jerzego Brzezińskiego zamierzam korzystać przez okres nie dłuższy niż trzy miesiące, zgodnie z wszelkimi przepisami prawa." - pisze Mieczysław Czerniawski.

Reklama

Wyjaśnienie zawiera także odniesienie do dwóch wiceprezydentów: Krzysztofa Choińskiego i Marcina Sroczyńskiego, którzy zgodnie z prawem otrzymali 3-miesięczne wypowiedzenia z pracy, ale będą udzielać – bez dodatkowego wynagrodzenia – rady, pomocy i wszelkich niezbędnych informacji swoim następcom.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości