Reklama

Prezydent wnioskuje o przedłużenie bezpłatnego korzystania z parkingów w centrum Łomży

06/12/2019 08:02

O wydłużenie okresu ustalenia zerowej stawki opłat za postój dla wszystkich pojazdów parkujących w Strefie Ograniczonego Postoju w Łomży do dnia 31 grudnia 2021 roku wnioskuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. Radni zajmą się tym tematem podczas najbliższej sesji.

Tzw. strefa płatnego parkowania zlokalizowana była na ulicach: Długa, Dworna, Krótka, Sadowa, Sienkiewicza oraz Stary Rynek i znajdowało się na niej 214 miejsc postojowych. Parkomaty ostatecznie zdemontowane zostały w 2016 roku. Do radnych trafił właśnie kolejny wniosek o przedłużenie bezpłatnego korzystania z parkingów do końca 2021 roku.

 - Wprowadzenie powyższej zmiany podyktowane jest planowanymi remontami ulic objętych strefą płatnego parkowania. Ponowne wprowadzenie opłat za parkowanie podczas remontów dróg jest niezasadne z uwagi na to, że pobieranie opłat za parkowanie stało by się niemożliwe i Strefa Ograniczonego Postoju nie spełniałaby swoich funkcji - pisze we wniosku zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, który dodaje, że przywrócenie funkcji strefy wiązałoby się z wymianą automatów parkingowych, których większość wyprodukowano w latach 2000 - 2001 i technologicznie nie obsługują już obecnyc standardów takich jak np. płatność kartą, obsługa karty miejskiej czy płatność sms. Ze względów ekonomicznych ich modernizacja jest niezasadna.

Reklama

Prezydent szacuje, że zakup nowych parkometrów, które spełniałyby obecne wymagania to około 25 tys. zł/szt., koszty związane z oprogramowaniem zarządzającym około 600 zł netto/miesiąc, oprogramowanie windykacyjne 15 tys. zł netto, a terminal przenośny wraz z oprogramowaniem dla kontrolera to koszt 10 tys. zł netto.

Radni zajmą się wnioskiem podczas najbliższej sesji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości