Reklama

Problem autyzmu jest Ci bliski? Zarezerwuj czas na bezpłatne szkolenie.

19/02/2014 09:38

Autyzm dotyka ok. 30 tys. Polaków, a objawy spektrum autyzmu wykazuje średnio co 160 dziecko w kraju. Lekarze alarmują, że ich liczba stale rośnie. Jak diagnozować autyzm? Na co zwrócić uwagę w zachowaniu już najmłodszych dzieci? Jak żyć z diagnozą? O tym wszystkim chce mówić łomżyński oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Bezpłatne szkolenie już w najbliższą sobotę.

O autyzmie będzie mówiła znana specjalistka, dyrektor Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Białymstoku Ewa Kowalewska. Terapeutka ma dwudziestoletni staż pracy w Specjalistycznej Poradni dla Osób z Autyzmem w Białymstoku i ogromną wiedzę o tym schorzeniu.

W Łomży będzie mówiła o postępowaniu diagnostycznym, zwracając rodzicom uwagę na charakterystyczne objawy spektrum autyzmu u najmłodszych dzieci. Opowie o metodach terapii i o tym, jak zorganizować życie domowe w przypadku postawienia diagnozy. Po szkoleniu będzie też czas na indywidualne konsultacje.

Reklama

- Dlatego zapraszamy rodziców, ale i zainteresowanych członków rodzin, w których dzieci dotknięte są rozpoznaniem autyzmu- mówi Monika Szymanowska, prezes łomżyńskiego oddziału stowarzyszenia KTA.

Szkolenie jest bezpłatne. Odbędzie się w sobotę, 22. lutego w siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji przy ul. Polnej 16 w Łomży. Początek o godz. 10.30.

Dokładniejsze informacje można uzyskać, pisząc e-maila na adres autyzm.lomza@o2.pl

.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości