Reklama

Próbowali oszukać seniorkę metodą "na wypadek"

18/07/2022 14:18

Oszuści uaktywnili się na naszym terenie. Dziś próbowali oszukać seniorkę metodą "na wypadek".

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o próbie oszustwa seniorki metodą na,, wypadek ". Na szczęście kobieta rozłączyła się i powiadomiła policjantów - informuje podkom. Justyna Janowska z KMP w Łomży.

Przypomnijmy radę łomżyńskiej policji:

Przekazywanie obcym jakichkolwiek pieniędzy z reguły związane jest z oszustwem. Przestępcy nieustannie modyfikują metody działania, choć główny cel rozmowy pozostaje niezmienny: wzbudzić zaufanie i skłonić do przekazania pieniędzy. Zmieniają się jedynie historie, które każdorazowo oszuści dostosowują do sytuacji. Bez względu na to, co senior słyszy w słuchawce telefonu zawsze pada pytanie o pieniądze. To właśnie znak, że mamy do czynienia z oszustwem.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości