Reklama

Projekcja i spotkanie autorskie z twórcą filmu "Sybiracy"

17/06/2015 08:42

Muzeum Diecezjalne w Łomży, Standard i Fundacja Leonardo zapraszają na projekcję i spotkanie autorskie z twórcą filmu "Sybiracy" 18 czerwca 2015r. godz. 18.00. Film dokumentalny "Sybiracy" to wzruszająca opowieść ludzi, którzy przeżyli koszmar zesłania na Sybir.

Strach, tęsknota za krajem, głód. Ich wspomnienia są cały czas żywe. Bohaterowie filmu chcą podzielić się ich historią, zostawiając pamięć o tych wydarzeniach przyszłym pokoleniom.

W filmie o swoich przeżyciach opowiadać będą:
Pani Irena Boryszewska Sybiraczka z Łomży, pani Danuta Pieńkowska Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Łomży oraz pan Jan Truszkowski, autor książki " Wstawaj, na Sybir nas wywożą" i innych pozycji o tej tematyce.

Pomysłodawcą filmu jest Henryk Felter, którego matka również została wywieziona na Sybir.
W porozumieniu z Łomżyńskim Oddziałem Związku Sybiraków, reżyser Artur Szczubełek rozpoczął zdjęcia do dokumentu. Realizacja trwała ponad 4 miesiące. Budżet projektu był bardzo mały, więc ukończenie projektu nie było by możliwe gdyby nie bezwarunkowa pomoc osób trzecich. Fotografka Edyta Wysmułek zgodziła się pomóc przy produkcji plakatu, jak i innych zdjęć wykorzystanych w obrazie.
Dawid Sokołowski, specjalista od public relations zajął się sprawami organizacyjnymi jak i rozmową z mediami.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości