Reklama

Prokuratura w Łomży nadzoruje śledztwo w sprawie przemytu ludzi

25/02/2024 11:16

Prokuratura Okręgowa w Łomży prowadzi działania w sprawie rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się organizowaniem nielegalnego przekraczania granic Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach tych działań, funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali zatrzymania pięciu obywateli Ukrainy, którzy teraz stają przed obliczem polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Zarzuty postawione tym osobom są poważne i dotyczą udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu nie tylko nielegalne przekraczanie granicy, ale również przemyt ludzi. Specyfika działalności tej grupy polegała na organizowaniu transportu nielegalnych migrantów, głównie pochodzących z Syrii, z terenów przygranicznych Polski z Białorusią aż do granicy polsko-niemieckiej. Z ustaleń śledztwa wynika, że za każdego przemycanego w ten sposób migranta, członkowie grupy otrzymywali wynagrodzenie w przedziale od 750 do 900 dolarów amerykańskich.

W odpowiedzi na te poważne zarzuty, organy ścigania zdecydowały się na zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. Obejmują one dozór Policji, który ma na celu bieżącą kontrolę podejrzanych, oraz zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo, w celu uniemożliwienia ewentualnej ucieczki z Polski, zatrzymanym osobom zatrzymano paszporty.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości