Reklama

Przebudowa basenu jeszcze w tym roku?

19/03/2014 07:33

Prawdopodobnie już po wakacjach osoby korzystające z Pływalni Miejskiej nr 2 w ramach tego samego biletu będą mogły wejść do znajdującej się na piętrze strefy SPA. MOSiR znalazł sposób na pogodzenie postulatów klientów z ostrymi przepisami Sanepidu.

Na potrzebę połączenia niecki basenowej na parterze ze strefą SPA na pierwszym piętrze pływalni, osoby korzystające z łomżyńskiego basenu wskazują już od blisko dwóch lat. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji też widział w tym rozwiązaniu dobry pomysł- także na biznes, bo klienci, spędzając na basenie dłuższy czas, zostawialiby w kasie więcej pieniędzy.

Na drodze stanął jednak Sanepid. Przejścia między piętrami powinny być bowiem oddzielone niecką do dezynfekcji stóp. Projektanci wartej 35 mln złotych pływalni zapomnieli jednak o umieszczeniu jej w swoim projekcie. Na zastosowanie znacznie tańszych mat dezynfekujących, które MOSiR chciał rozłożyć w przejściu, Sanepid zgody jednak nie dał i pomysł utknął w martwym punkcie.

Reklama

Po blisko roku okazuje się, że władze ośrodka znalazły pomysł na połączenie obu stref. Niecka dezynfekująca miałaby zostać podłączona do instalacji basenu. W ten sposób spełniony zostanie wymóg zapewnienia obiegu wody, a sam remont nie będzie kosztowny. Jego przeprowadzenie władze MOSiR-u planują w czasie wakacyjnej przerwy technologicznej.

Teraz jedyne "veto" może postawić Urząd Marszałkowski. Basen został bowiem sfinansowany ze środków unijnych, co oznacza pięcioletni zakaz przebudowy inwestycji. Marszałek może jednak wydać zgodę na niewielką modernizację- i na taką właśnie decyzję liczy i MOSiR, i pływacy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości