I Otwarte Mistrzostwa Łomży w szachach błyskawicznych wygrał Artur Grzelak z Klubu Szachowego Modus z Warszawy. Reprezentant łomżyńskiego KS Maraton zajął trzecie miejsce.
Zwycięzca, Artur Grzelak z Warszawy zdobył 14 na 18 możliwych punktów- informuje Grzegorz Kotarski, prezes zarządu łomżyńskiego KS Maraton.
Drugie miejsce z identycznym wynikiem wywalczył utalentowany junior Augustovii Augustów Dawid Sobolewski.
Trzecie miejsce na podium przypadło zaś reprezentantowi łomżyńskiego klubu szachowego. Eldeniz Babaev zdobył 13 punktów.
W sumie w turnieju rozegranym w niedzielę w łomżyńskim Klubie Seniora udział wzięło 27 zawodniczek i zawodników z Augustowa, Łomży, Warszawy i Zambrowa. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe i medale. Pokrzywdzeni na pewno nie czuli się zaś najmłodsi zawodnicy. Miłośnicy szachów, którzy nie skończyli 10 lat, otrzymali słodkie upominki bez względu na efekt ich rozgrywek.