Reklama

PWSIiP: O współpracy podczas Akademii Przedszkolaka [FOTO]

29/03/2019 14:22

Młodzi żacy wspólnie ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości poszukiwali skarbów, tańczyli, a nawet walczyli na szalejącym morzu. Studenci wychowania fizycznego opowiadali o tym jak współpracować i jakie korzyści daje wspólne rozwiązywanie problemów.

To już kolejna odsłona organizowanej przez łomżyńską "Państwówkę" Akademii Przedszkolaka. Tym razem młodzi żacy dowiedzieli się, że dzięki współpracy można osiągnąć założone cele.

- Idea Akademii Przedszkolaka polega na atrakcyjnym pokazywaniu świata nauki. Wspólnie ze studentami Wychowania fizycznego zaprezentowaliśmy, w jaki sposób w trakcie zabawy, można przemycić atrakcyjne komunikaty dydaktyczne. Cieszymy się, że przedszkolaki dobrze się bawiły, ale także nasi studenci czerpali radość ze spotkań z dziećmi  – mówią Weronika Łuba i Paweł Arnista, młodzi doktoranci z Zakładu Kultury Fizycznej. 

Reklama

Akademia Przedszkolaka jest przedsięwzięciem PWSiIP, dzięki któremu uczniowie łomżyńskich i regionalnych oddziałów przedszkolnych oraz przedszkoli uczestniczą m.in. w eksperymentach chemicznych, symulacjach rozpraw sądowych i zdobywają wiedzę zgodnie z zasadą Ignacego Krasickiego - "uczyć i bawiąc".

W wydarzeniu corocznie uczestniczy blisko 700 przedszkolaków m.in. z Łomży, Nowogrodu, Śniadowa, Piątnicy, Miastkowa, Borkowa, Janowa i Wygody. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Poprowadzą je studenci pielęgniarstwa.

Reklama

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości