Reklama

PWSIiP wyśle studentów za granicę

06/03/2014 07:15

Ponad dwustu studentów kształcących się w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży będzie mogło podjął płatne staże w firmach w całej Polsce, blisko trzydzieści osób wyjedzie na staże zagraniczne. Pierwsze pieniądze studenci będą mogli zarobić już w lipcu.

Ze staży krajowych ma skorzystać 246 studentów trzynastu kierunków prowadzonych w PWSIiP. Pracę, za którą dostaną niemałe wynagrodzenie, żacy będą mogli rozpocząć już w lipcu.

26 osób- po dwie z każdego kierunku, wykazujących się najlepszymi wynikami i doskonałą znajomością angielskiego, otrzyma możliwość trzymiesięcznej pracy w swoim zawodzie za granicą. Staże zostaną zorganizowane w Anglii, Niemczech, Danii i Portugalii. Rozpoczną się prawdopodobnie w kwietniu przyszłego roku.

Pieniądze na organizację staży- prawie trzy miliony złotych- łomżyńska PWSIiP otrzyma w ramach konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Narodowe Centrum Badan i Rozwoju.

Reklama

O pieniądze rywalizowało 176 uczelni z całego kraju. Do wsparcia zakwalifikowało się siedemnaście projektów. Trzy zostały złożone przez wyższe szkoły zawodowe.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości