Reklama

Radni dostali "cichą" podwyżkę swoich diet

15/11/2021 20:56

Łomżyńscy radni nad tym głosowali, a i tak ich diety wzrosną o kilkaset złotych. Wynika to z wejścia w życie nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Łomży radni otrzymali podwyżki z „automatu”. Środki zostały ujęte w uchwale dotyczącej zmian w tegorocznym budżecie miasta. Otrzymają diety z wyrównaniem od sierpnia.

Zgodnie z nowelizacją ustawy, która weszła w życie od 1 listopada 2021 r. wysokość diet przysługujących radnemu nie może przekroczyć w ciągu miesiąca 2,4-krotności kwoty bazowej. Wcześniej wynosiła ona 1,5 kwoty bazowej. Dodatkowo ustawodawca wykazał, że przepisy mają zastosowanie do ustalenia wysokości wynagrodzeń, diet i uposażeń należnych od dnia 1 sierpnia 2021 r. Za listopad radni otrzymają dietę w grudniu, już bez wyrównania, po nowej stawce.

I tak przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Konopka, pobierająca do tej pory dietę 2013,10 zł, otrzyma teraz miesięcznie 3220,96 zł. Do tego dojdzie jeszcze 3623,58 wyrównania. Podwyżkę „odczują” także wiceprzewodniczący Andrzej Grzymała i Maciej Borysewicz – z 1509,83 zł na 2415,72 zł oraz radni sprawujący funkcje przewodniczących komisji, którzy do tej pory za pracę samorządowca otrzymywali 1308,52 – teraz będzie to kwota 2093,62 zł. Pozostali przeskoczą próg z 905,90 zł na 1449,43 zł.

Reklama

Nikt z radnych nie zabrał publicznie głosu w tej sprawie podczas dzisiejszej ponad trzygodzinnej sesji. Dość znaczna podwyżka została ujęta w uchwale dotyczącej zmian w tegorocznym budżecie miasta.

Dziś została także podjęta uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydentowi miasta. Jak podkreśliła podczas sesji skarbnik miasta Elżbieta Parzych, zarobki włodarza są obecnie mniejsze niż wynagrodzenia niektórych pracowników łomżyńskiego magistratu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości