Reklama

Radni pytają. Kto dostanie budynek przy ul. Reymonta i skansen w Nowogrodzie? [VIDEO]

29/03/2014 10:24

Od ponad pół roku o nieruchomość przy ul. Reymonta stara się Łomżyński Klub Karate, od miesiąca o ten sam budynek zabiega Krajowe Towarzystwo Autyzmu. Radni przypomnieli prezydentowi, że to on miał podjąć decyzję w tej sprawie- i zapytali o efekty. Wciąż nie ma jednak jednoznacznej decyzji. Zaniepokojeni rajcy pytali też o skansen w Nowogrodzie. Okazuje się, że znalazł się chętny na jego przejęcie. Zobacz wszystkie interpelacje radnych!

Decyzję w sprawie tego, czy budynek przy ul. Reymonta powinien posłużyć do stworzenia Centrum Sportów Walki, czy ośrodka rehabilitacji dla dzieci dotkniętych autyzmem, radni już na początku marca zostawili do podjęcia prezydentowi.

Na ostatniej sesji, po kilku tygodniach, zapytali o rozstrzygnięcie. Choć te ostatecznie jeszcze nie zapadło, prezydent Mieczysław Czerniawski przyznał, że to Łomżyński Klub Karate ma pierwszeństwo do uruchomienia tam swojej działalności. Do tej pory jednak władze miasta nie znalazły alternatywnej lokalizacji dla ośrodka KTA.

Reklama

Radna Bogumiła Olbryś pytała o możliwość współfinansowania skansenu w Nowogrodzie ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Tu wszystkich radnych czekała niespodzianka. Okazało się, że przejęciem obiektu zainteresowani są spadkobiercy założyciela skansenu, Adama Chętnika.

- Rodzina już do mnie się zgłosiła. Z doświadczenia wiem jednak, że takie sprawy ciągną się latami, to perła kultury kurpiowskiej- przyznał prezydent Czerniawski.

W swoich interpelacjach radni pytali też o szalet przy Pl. Niepodległości, możliwość zwiększenia kwoty budżetu obywatelskiego, koncesje alkoholowe i dalsze plany zagospodarowania wieży ciśnień.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości