Widowisko muzyczno-taneczne o powyższym tytule zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży jako podsumowanie zadania realizowanego w ramach projektu "Pomost dla Niepodległej". Dzieci przeniosły się w świat lat 20-tych dzięki piosenkom i tańcom wykonywanym przez podopiecznych ROK. W programie znalazły się utwory m.in. Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego.
- Regionalny Ośrodek Kultury miał taki zamysł, aby w sposób taki radosny uczcić tą setną rocznicę odzyskania niepodległości. Bardzo często organizowane są różne koncerty takie patetyczne a my z kolei chcieliśmy właśnie pokazać tą wolną Polskę, odrodzoną Polskę i jej dorobek właśnie z lat 20-tych, z lat 30-tych - mówi Agnieszka Żemek-Pawczyńska z łomżyńskiego ROK.
Wydarzenie pt. "Radujmy się... Wolna Polsko!" było widowiskiem muzyczno-tanecznym, podczas którego organizatorzy pokazali obszerny dorobek kulturalny odrodzonej Polski. Mogliśmy usłyszeć znane piosenki i szlagiery sprzed prawie stu lat autorstwa m.in. Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego. W programie pojawiły się utwory takie jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą" a także "Ja się boję sama spać".
Występy oglądali uczniowie z łomżyńskich szkół, głównie ze Szkoły Podstawowej nr 10 ale drzwi otwarte były dla wszystkich zainteresowanych, którzy w taki właśnie sposób chcieli świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Widowisko zostało zorganizowane w ramach programu "Pomost dla Niepodległej" , którego głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.