Reklama

Ratusz naliczył kary. Masbud ma do zapłaty kilkaset tysięcy.

11/02/2014 14:33

Ponad 370 tys. złotych ma zapłacić miastu suwalski Masbud Invest za przekroczenie terminu ukończenia hali na miejskim targowisku. Kara została naliczona za półtora miesiąca. Na miejscu, w hali, pracuje jeszcze komisja odbioru końcowego inwestycji. Tym razem wszystko wskazuje na to, że budowa zakończyła się już na dobre.

- Miasto naliczyło kary umowne w wysokości 376 331,37 zł wobec głównego wykonawcy za niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji, który upłynął z końcem roku. Wezwanie do zapłaty zostało wysłane do Masbud Invest- przekazuje Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta miasta.

Od końca grudnia Masbud nie wystąpił bowiem z wnioskiem o ponowne wydłużenie i tak dwukrotnie przesuwanego już terminu oddania inwestycji. Poinformował za to, że zakończył prace i złożył wniosek o powołanie komisji odbioru. Jej członkowie znaleźli jednak w hali szereg niedoróbek. Po wykonaniu niezbędnych robót, 7. lutego wykonawca zgłosił do ratusza zakończenie prac. W poniedziałek komisja odbioru została powołana ponownie.

Reklama

- Komisja jeszcze nie zakończyła pracy, ale na chwilę obecną nie stwierdziła większych uchybień. Jest więc prawdopodobne, że w tym tygodniu zostanie podpisany protokół odbioru końcowego inwestycji- przekazuje Anna Sobocińska.

Po tym czasie do hali będą mogli wejść kupcy. 59 boksów wewnątrz budynku zajmą przedsiębiorcy handlujący do tej pory na miejskim targowisku. Siedemnastu kupców przeniesie się na targowisko z Hali Targowej na Starym Rynku. Pozostałych dziesięć boksów w nowej hali zostanie wystawionych do najmu w przetargu nieograniczonym.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości