Być może już niedługo niektóre urzędowe sprawy załatwimy nie w Ratuszu przy Starym Rynku, ale w budynku przy ul. Nowej. To właśnie tam ma zostać przeniesiona część wydziałów łomżyńskiego Urzędu Miejskiego. Rozważane są różne możliwości.
O przenosiny niektórych wydziałów pytali podczas sesji radni, których temat najwidoczniej zainteresował. Prezydent potwierdził, że tak faktycznie będzie.
- Część wydziałów zostanie przeniesiona na ulicę Nową. Jest to związane z tym, że zostało tam wyremontowane piętro i też chcemy ulokować niektóre jednostki Urzędu Miejskiego przy ul. Nowej, żeby dać tutaj możliwość większego działania dla naszych wydziałów i też polepszyć jakość obsługi - mówił dzisiaj prezydent Mariusz Chrzanowski.
Słowa wypowiedziane przez radnych wskazują, że przenosiny mogą dotyczyć wydziałów związanych z architekturą, nieruchomościami lub inwestycjami. Nie potwierdził tego jednak prezydent Mariusz Chrzanowski, który poinformował na forum rady, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła i ma ona zostać podjęta dopiero na początku następnego roku. Rozważane są różne możliwości.
Zapewne w niedługim czasie poznamy szczegóły zmian.