Reklama

„Rekordowy” dureń. Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego po pijaku uciekał przed policją

02/06/2019 10:45

Pięć promili alkoholu, brak prawa jazdy i ucieczka przed policją. 44-latek z łomżyńskiego powiatu na długo zapamięta wycieczkę do Ostrołęki. Okazało się dodatkowo, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kilkumiesięcznej kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie.


- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrołęckiej komendy policji czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu. Patrol, który mierzył prędkość kierowców, stał na ul. Pęksy. Gdy zauważyli szybko jadącego volkswagena polo w kierunku os. Centrum, przystąpili do pomiaru. Radar wskazał niemal dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości. Kierujący jechał aż 96 km/h. Mundurowi próbowali zatrzymać pojazd, dając mężczyźnie wyraźne sygnały. 44-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego przyspieszył i zaczął uciekać. Rozpoczął się policyjny pościg. Kierowca volkswagena nadal nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Wjechał na rondo im. Waltera i podczas jego opuszczania, wypadł z drogi, wjechał na chodnik, następnie zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy - relacjonuje dla portalu www.moja-ostroleka.pl asp. Żerański.

Gdy auto ostatecznie się zatrzymało, policjanci obezwładnili kierowcę. Od 44-latka czuć było alkohol. Zamiast mówić - bełkotał. 

- Wstępne badanie urządzeniem AlcoBlow wykazało niemal pięć promili alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy volkswagena polo. W szpitalu mieszkańcowi powiatu łomżyńskiego pobrano krew do badań, które dadzą odpowiedź jaka dokładnie ilość alkoholu i innych zakazanych substancji znajdowała się w jego organizmie - mówi asp. Żerański.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kilkumiesięcznej kary pozbawienia wolności. Ponadto już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy. 

Jak relacjonuje portal www.moja-ostroleka.pl 44-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego trafił do policyjnego aresztu. Niebawem zostanie doprowadzony do zakładu karnego, celem odbycia orzeczonej przez sąd kary pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za jazdę po pijanemu i unikanie wymiaru sprawiedliwości.
 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości