Tylko zdrowe dania, świeżo wyciskane soki, zamiast cukru do kawy- miód i cykliczne warsztaty dla tych, którzy chcą nauczyć się gotować- to pomysł na zagospodarowanie pierwszego piętra pływalni przy ul. Wyszyńskiego, przeznaczonego pod działalność gastronomiczną. Tym razem projekt może okazać się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza, że za jego realizację bierze się Fundacja Czas Lokalny, która z dobrej strony dała się już poznać choćby podczas organizacji czerwcowych festynów Na Jana.
Fundacja Czas Lokalny była jedynym oferentem, który przystąpił do ogłoszonego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przetargu na wynajem 158-metrowej części gastronomicznej nad basenem przy ul. Wyszyńskiego. Cenę wywoławczą podnieśli o złotówkę- za miesiąc użytkowania obszernego lokalu zapłacą 948 złotych.
Pomysł na zagospodarowanie restauracji wydaje się jednak trafiony w dziesiątkę. Znani z ekologicznych zamiłowań członkowie fundacji chcą bowiem zarazić nimi wszystkich łomżyniaków.
- Dla nas ktoś, kto przychodzi na basen, pływa, korzysta z dobrodziejstw SPA, to już jest osoba dbająca o własne zdrowie. Dlatego ten zdrowy styl życia chcielibyśmy pogłębić- opowiada Maria Krupa, prezes Fundacji Czas Lokalny.
W restauracji prowadzonej przez fundację będzie można kupić dania przygotowane na miejscu, bez konserwantów i polepszaczy smaku, własnoręcznie pieczone ciasta, soki i smoothies własnej roboty. Nie zabraknie kawy, ale cukier do niej ciężko będzie dostać- gościom zaproponowany zostanie raczej miód i kardamon.
Miejsce ma stać się pewnym "centrum zdrowego stylu życia". Członkowie fundacji cyklicznie chcą bowiem organizować tam warsztaty kulinarne, zacieśniać więzy między mieszkańcami, odkrywać bogactwo kulinarne regionu.
- Podczas jednego z pierwszych spotkań będziemy chcieli nauczyć młode dziewczyny własnoręcznego lepienia pierogów, pokazać, jak bardzo różnią się od tych "sklepowych"- opowiada Maria Krupa, wskazując na źródło inspiracji: koła gospodyń wiejskich, choć tu- w nowoczesnym, miejskim wydaniu.
Restauracja prowadzona przez Czas Lokalny ma ruszyć na początku maja.