1 lutego rozpocznie się internetowy nabór wniosków o wypłatę pieniędzy z programu „500 plus” na okres od 1 czerwca br. do 1 maja 2022 roku. Drogą tradycyjną - w urzędach i za pośrednictwem poczty, wnioski będzie można składać od 1 kwietnia.
– Od 2021 r. będzie funkcjonować docelowy, roczny okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. Warunkiem uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego po 31 maja 2021 r. będzie złożenie wniosku – zapowiada Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
500 plus przysługuje na wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny. Od momentu urodzenia dziecka rodzic ma trzy miesiące na złożenie wniosku (świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem).