Policjanci z Łomży zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 25 i 30 lat podejrzanych o rozbój. Sprawcy zastraszając oraz używając gazu obezwładniającego wobec pracownika lokalu z maszynami do gier łomami otworzyli urządzenia, z których wyjęli pieniądze i uciekli.
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, około godziny 2 w nocy, w jednym z lokali na terenie Łomży. Napastnicy zastraszając pracownika, użyli wobec niego gazu obezwładniającego, a następnie metalowymi łomami otworzyli trzy maszyny do gier, z których zabrali kasetki z pieniędzmi. Uciekając, jeden ze sprawców wyniósł też rejestrator wideo. Łączne straty oszacowano na ponad 13 tysięcy złotych.
- Łomżyńscy kryminalni bardzo szybko zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 30-letniego Zambrowianina. W poniedziałek w ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj pozostali mężczyźni: 21-letni mieszkaniec Zambrowa oraz 25-letni mieszkaniec gminy Wysokie Mazowieckie. Wczoraj cała trójka usłyszała zarzuty rozboju, natomiast najstarszy z nich dodatkowo będzie odpowiadał także za kradzież – informuje oficer prasowy łomżyńskiej policji.
Teraz sprawą zajmie się sąd. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.