Aż osiem medali (w tym trzy złote) przywieźli z Mistrzostw Grupy Zachodniej w Pływaniu młodzi pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. To wychowankowie sportowej klasy pływackiej, którzy z miażdżącą przewagą pokonali na torach basenowych swoich rywali.
Pływacy z łomżyńskiej "siódemki" triumfowali podczas mistrzostw wielokrotnie, zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej.
Dwunastoosobowa drużyna dziewcząt zdeklasowała w sportowej walce swoje rywalki, wygrywając w klasyfikacji drużynowej z ponad czterdziestopunktową przewagą nad zespołem z Kolna. Na ostatnim miejscu podium stanęli pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.
W sumie, z Mistrzostw Grupy Zachodniej w Pływaniu, które w sobotę odbyły się na pływalni Wodnik w Wysokiem Mazowieckiem, łomżyniacy wrócili z trzema medalami złotymi, trzema srebrnymi i dwoma brązowymi.
Zwycięzcy i srebrni medaliści w poszczególnych stylach wywalczyli prawo startu w finale wojewódzkim w pływaniu, który odbędzie się w połowie marca w Augustowie.
Wyniki uczniów klasy sportowej z SP7 w Mistrzostwach Grupy Zachodniej w Pływaniu:
Sztafeta dziewcząt 6x25m
1. Szkoła Podstawowa nr7 Łomża
2. Szkoła Podstawowa nr1 Kolno
3. Szkoła Podstawowa nr10 Łomża
Styl klasyczny 50m dziewcząt
1. Czerwińska Aleksandra – SP7 Łomża
2. Konopko Izabela – SP10 Łomża
3. Mamczyc Wiktoria – SP7 Łomża
Styl grzbietowy 50m dziewcząt
1. Gałązka Julia – SP5 Zambrów
2. Grzech Pola – SP7 Łomża
3. Kozak Julia – SP10 Łomża
Styl dowolny 50m dziewcząt
1. Kowalczyk Julia – SP1 Kolno
2. Zych Zuzanna – SP7 Łomża
3. Połomska Natalia – SP1 Kolno
Styl motylkowy 50m dziewcząt
1. Berbachowska Izabela – SP Wys. Maz.
2. Święcka Zuzanna – SP7 Łomża
3. Domańska Zuzanna – SP7 Łomża
Styl klasyczny 50m chłopców
1. Modzelewski Aleksander – SP7 Łomża
Punktacja drużynowa dziewcząt:
1. SP7 Łomża
2. SP1 Kolno
3. SP10 Łomża
4. SP Wys. Maz.
5. SP5 Zambrów
6. SP4 Zambrów
7. SP3 Zambrów