Reklama

Rozmawiano o współpracy miasta z wojskiem

14/10/2019 15:54

Od blisko miesiąca w Łomży funkcjonuje 18 Pułk Logistyczny, wchodzący w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. Na temat możliwości współpracy samorządu z jednostką wojskową prezydent Mariusz Chrzanowski rozmawiał z pułkownikiem Pawłem Gałązką. Zdaniem dowódcy pułku, dobrym uzupełnieniem dla pułku byłaby w przyszłości budowa w Łomży mieszkań dla żołnierzy, a także wielobranżowego magazynu, hali remontowo – naprawczej oraz w miarę możliwości hali sportowej i stołówki.

Pułk zlokalizowany jest w koszarach przy Al. Legionów, gdzie znajdują się Warsztaty Techniczne. W przyszłości planowana jest ich gruntowna modernizacja, a także podjęcie innych inwestycji dla użyteczności wojskowej. - Powstanie pułku logistycznego wpłynie na dalszy rozwój naszego miasta. Bo oprócz wzmocnienie bezpieczeństwa, znajdzie tam pracę wielu osób z Łomży i okolic – nie ma wątpliwości prezydent Mariusz Chrzanowski.

Dowódca 18 Pułku Logistycznego w Łomży pułkownik Paweł Gałązka poinformował, że dobrym uzupełnieniem dla pułku byłaby w przyszłości budowa w Łomży mieszkań dla żołnierzy, a także wielobranżowego magazynu, hali remontowo – naprawczej oraz w miarę możliwości hali sportowej i stołówki. - Jesteśmy otwarci na współpracę z władzami samorządowymi – mówił dowódca 18 Pułki Logistycznego, dodając, że wsparcie miasta jest bardzo ważne w gospodarowaniu nieruchomościami dla celów wojskowych.

Reklama

Pułk oficjalnie rozpoczął funkcjonowanie 17 września, kiedy na Starym Rynku został odczytany rozkaz jego utworzenia. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski otrzymał od gen. dywizji Jarosława Gromadzińskiego pamiątkowe podziękowanie z uroczystego wręczenia sztandaru 18 Dywizji Zmechanizowanej. Sztandar, na którym znajduje się także herb Łomży, został ufundowany między innymi przez społeczność naszego miasta.

Jak informuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży 23 października br. od godz. 9.00 przy Al. Legionów 133 przeprowadzane będą  kwalifikacje żołnierzy rezerwy do zawodowej służby wojskowej do 18 Pułku Logistycznego w Łomży.

Reklama

Źródło: UM Lomza/mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości