Reklama

Rozmowy o przyszłości Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Kisielnicy

14/03/2025 17:30

Dziś Szpital Wojewódzki w Łomży gościł wiceministra rolnictwa Stefana Krajewskiego oraz wicewojewodę podlaskiego Michała Gąsowskiego. Głównym tematem dyskusji z nowopowołanym dyrektorem szpitala Dariuszem Domasiewiczem była trudna sytuacja finansowa i infrastrukturalna Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Kisielnicy, który prowadzi hipoterapię dla najmłodszych pacjentów.

Szpital Wojewódzki w Łomży, do którego należy ośrodek, nie ma obecnie środków na niezbędny remont i dostosowanie placówki do odpowiednich standardów. Dyrektor Domasiewicz zwrócił się do ministra Krajewskiego o pomoc w opracowaniu modelu współpracy, który umożliwiłby modernizację obiektu i poprawę warunków rehabilitacji. Celem jest zapewnienie dzieciom komfortowych warunków terapii, a pracownikom lepszych warunków pracy.

Ośrodek w Kisielnicy działa od 1989 roku i specjalizuje się w hipoterapii – metodzie rehabilitacji wykorzystującej konie. Terapia ta przyczynia się do poprawy postawy ciała i ogólnej sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.

Reklama

Rozmowy z przedstawicielami rządu mają doprowadzić do znalezienia rozwiązania, które pozwoli na dalsze funkcjonowanie i rozwój ośrodka, a tym samym kontynuację cennej terapii dla najmłodszych pacjentów.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości