Reklama

Rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki

05/05/2015 07:05

W sobotę 2 maja 2015 o godz.18.00 w sali widowiskowej MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie trzynastej edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki i wręczenie nagród laureatom. Tegoroczne podsumowanie Konkursu uświetnił koncert Anatola Borowika "Wiara, Nadzieja, Miłość".

Jury w składzie: Krystyna Konecka, Andrzej Dębkowski, Stefan Jurkowski, po zapoznaniu się z tekstami poetyckimi 241. autorów, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I Nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Zakłady Spożywcze BONA w Łomży za zestaw wierszy dla Piotra Piątka z Kołobrzegu. II Nagrodę Miejskiego Dom Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży w wysokości 700 zł za zestaw wierszy dla Artura Jana Szczęsnego z Białegostoku.

oraz trzy równorzędne III Nagrody:

Nagroda Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w wysokości 500 zł za zestaw wierszy dla Alicji Marii Kuberskiej z Inowrocławia Nagroda Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w wysokości 500 zł za zestaw wierszy dla Barbary Kowalewskiej z Zielątkowa Nagrodę Zespołu Szkół im. St. Staszica SWEiRP w Łomży w wysokości 500 zł za zestaw wierszy dla Pawła Banacha z Rawy Mazowieckiej.

Nagrodę Prezydenta Łomży za wiersz o tematyce łomżyńskiej w wysokości 1000 zł otrzymał Rafał Baron z Gdańska.

Gratulujemy!

tekst i foto: MDK-DŚT

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości