Od poniedziałku drogowcy z Makbudu wracają na prowadzący nad rzekę fragment ul. Sikorskiego. Już zapowiedzieli zamknięcie połowy jezdni. Ruchem wahadłowym będą sterować światła.
Wznowiony po zimowej przerwie remont ul. Sikorskiego tym razem obejmie fragment od ul. Zdrojowej do ul. Kierzkowej. Najpierw remontowana będzie lewa strona jezdni i to ona zostanie wyłączona z ruchu.
Ruch przeniesiony zostanie na prawą stronę drogi (od strony mostu- jadąc w kierunku miasta). Będzie odbywał się wahadłowo, a przejazdem sterować ma sygnalizacja świetlna.
Całkowite zakończenie tej części remontu ul. Sikorskiego, sięgającego od ronda Lutosławskiego aż do mostu Hubala, przewidziane jest na koniec października. Inwestycja obejmuje m. in. przebudowę skrzyżowań z ul. Dworną, budowę ciągów pieszych i rowerowych, zatok autobusowych i zjazdów na posesje.
Za modernizację 1300 metrów drogi Makbud Oddział UNIBEP S.A. w Łomży otrzyma 6,4 mln złotych.