Kolejny wielki sukces Kornelii Rusiłowicz. Jak już wcześniej informowaliśmy, zawodniczka trenująca w ekipie Andrzeja Korytkowskiego sięgnęła po złoty medal podczas mistrzostw kraju U-18 na dystansie 2000 m.
ROZMOWA Z Kornelią Rusiłowicz, zawodniczką Prefbetu-Sonarol Łomża
Poszło tak, jak chciałam. Wszystkiego najlepszego trenerze
Spodziewałaś się złota?
- Wiedziałam, że przyjechałam z pierwszym czasem i jestem w dobrej formie, więc wygranie od początku było moim celem i po części się spodziewałam, ale wiadomo, w sporcie nic nie jest pewne.
Jak podsumujesz start?
- Pobiegłam taj, jak ustaliła z trenerem. Od początku poszła mocno i utrzymałam prowadzenie przez cały bieg. Poszło tak, jak chciałam.
No i zrobiłaś prezent trenerowi Andrzejowi Korytkowskiemu...
- Cieszę się. Jeszcze raz - wszystko najlepszego trenerze.
Jakie masz marzenia sportowe?
- Chciałabym wystąpić na imprezie międzynarodowej. Wierzę, że kiedyś będzie i dane reprezentować Polskę.
Zdajesz sobie sprawę, że jesteś jedną z najlepszych na świecie w swojej kategorii wiekowej?
- Mam świadomość, że biegam szybko, ale zdaję sobie sprawę, że na świecie są dziewczyny, które biegają jeszcze szybciej. To mnie motywuje do codziennej pracy.