Zarząd województwa podlaskiego podjął dzisiaj uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Kandydaci mają czas do 14 stycznia.
Ogłoszony dzisiaj konkurs jest efektem rezygnacji Mariusza Obryckiego z funkcji dyrektora łomżyńskiego szpitala, o czym informowaliśmy wcześniej.
Teraz miejsce Mariusza Obryckiego musi zająć ktoś inny. Do konkursu może przystąpić osoba, która posiada wykształcenie wyższe, wiedzę i doświadczenia dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy, a do tego nie została prawomocnie skazana za przestępstwo popełnione umyślnie. Proponowaną formą zatrudnienia jest stosunek pracy na podstawie powołania albo umowa cywilnoprawna, na okres 6 lat.
Kandydaci mogą składać swoje oferty do 14 stycznia 2020 roku na adres Urzędu Marszałkowskiego. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane. W terminie 2 tygodni od upływu terminu na składanie ofert powinny odbyć się indywidualne rozmowy z kandydatami.
Czy będą chętni? Przekonamy się w styczniu.

Szczegóły znajdują się w BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.