Od czwartku 13 marca ruszyła nowa kampania promocyjna ŁKS-u 1926 w łomżyńskich szkołach. Na pierwszy ogień poszedł popularny "Ekonomik", gdzie przedstawiciele klubu spotkali się z młodzieżą. Reprezentanci zespołu: Daniel Kacprzyk i Kevin Ipina opowiadali o swej przygodzie z piłką oraz zachęcali młodzież do częstszego pojawiania się na Stadionie Miejskim.
- Chcielibyśmy, żeby takie spotkania odbywały się w kolejnych szkołach na terenie Łomży, jednak dyrekcje różnie podchodzą do naszej propozycji. Choć nie wszędzie jesteśmy mile widziani, to zdecydowanie nie dotyczy to Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie dyrekcja bardzo przychylnie odniosła się do tego pomysłu i spotkanie doszło właśnie dzisiaj do skutku, za co bardzo dziękujemy - tłumaczy Łukasz Uściłowski z Zarządu ŁKS-u.
Jak relacjonuje Uściłowski, duże wrażenie na zgromadzonych uczniach wywarł zwłaszcza Kevin Ipina i jego znajomość języka angielskiego, co nie powinno oczywiście nikogo specjalnie dziwić.
- Nasz nowy nabytek opowiadał o różnicach między piłką nożną w USA i w Polsce, o tym czy łatwo było mu się przystosować do życia w Łomży, bowiem jest to jego pierwszy pobyt na kontynencie europejskim. Daniel Kacprzyk mówił natomiast o przygotowaniach drużyny do sezonu, współpracy z nowym – grającym trenerem Robertem Speichlerem oraz aklimatyzacji zagranicznych piłkarzy w zespole - opowiada Łukasz Uściłowski.
Po 30 minutowej rozmowie chętni mogli spróbować swoich sił w pokazowym treningu prowadzonym przez zawodników. Z równie dużym entuzjazmem wzięli w nim udział zarówno panowie jak i panie. Po spotkaniu wicedyrektor szkoły Krzysztof Domalewski odebrał z rąk przedstawicieli klubu piłkę z podpisami wszystkich zawodników Łomżyńskiego Klubu Sportowego, a uczniowie pozowali do wspólnych zdjęć z piłkarzami.
W trakcie spotkania uczestnicy mogli wykazać się wiedzą na temat ŁKS-u Łomża oraz piłki nożnej, za co byli wynagradzani drobnymi upominkami, a także biletami na najbliższy mecz. A będzie to spotkanie z sąsiadującą w tabeli z ŁKS-em Wissą Szczuczyn, tym ciekawsze, że w zespole ze Szczuczyna znaleźli się dwaj byli zawodnicy ŁKS-u: Marcin Gałązka i Albert Rydzewski. Łomżyńscy kibice z pewnością liczą przynajmniej na powtórkę wyniku z rundy jesiennej, kiedy to ŁKS w meczu wyjazdowym pokonał szczuczynian 5:1.