Reklama

Rząd za wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy

31/08/2021 12:21

- Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie części województwa lubelskiego i części województwa podlaskiego - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Teraz decyzję musi podjąć prezydent

Jak powiedział Mariusz Kamiński, szef MSWiA, pas będzie obejmował 115 miejscowości w woj. podlaskim i 68 miejscowości w woj. lubelskim. Jeśli prezydent uzna, że okoliczności wprowadzenia stanu wyjątkowego są zasadne i złoży podpis, to restrykcje będą obowiązywać natychmiast.

- Chcę uspokoić mieszkańców miejscowości nadgranicznych - restrykcje w najmniejszym stopniu nie będą ingerowały w wasze życie zawodowe, w możliwość swobodnego wykonywania działalności, chociażby rolniczej na tych terenach - poinformował minister Kamiński

Reklama

Premier poinformował, że wprowadzenie tego stanu będzie skutkowało wprowadzeniem katalogu działań, które będą wyłączone z normalnego funkcjonowania przez okres 30 dni.

Straż Graniczna przekazała dziś, że w poniedziałek (30.08) funkcjonariusze SG udaremnili 50 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 21 nielegalnych imigrantów: 9 obywateli Iraku, 4 obywateli Syrii, 4 obywateli Afganistanu, 3 obywateli Egiptu, 1 obywatela Libanu oraz 1 obywatela Armenii za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Reklama

Wykaz miejscowości
Wykaz​_miejscowości​_-​_stan​_wyjątkowy.pdf 0.45MB

zdj. KPRM

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości