Dodatkowy 1 mln zł otrzyma Miasto Łomża na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Sejmik Województwa Podlaskiego zatwierdził podział środków w ramach Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów. To kolejne wsparcie z tego funduszu na tę inwestycję.
Przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Łomży powstaje sala gimnastyczna zapewniająca zajęcia jednocześnie trzem grupom. W obiekcie wyposażonym w trybunę dla 200 osób będzie możliwość organizowania imprez i zawodów sportowych. Dodatkowo zaprojektowano siłownię oraz 3 sale ćwiczeń – 2 do gimnastyki korekcyjnej oraz taneczną.
W przebudowywanej części zaprojektowano aulę. W budynku zaprojektowano również na parterze: pokój ratownika medycznego, pokój trenera, magazyn sprzętu sportowego, szatnie dla dzieci szkolnych, dwa zespoły szatniowe z ustępami, umywalniami i natryskowniami, ustępy ogólnodostępne, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, kotłownię oraz niezbędną komunikację. Na piętrze znajdzie się zespół szatniowy z ustępem, umywalnią i natryskownią, oraz niezbędna komunikacja.
Na realizację sali sportowej przy SP 5 Miasto Łomża pozyskało następujące dofinansowanie:
Zakończenie prac planowane jest w październiku tego roku.