Reklama

Sami hodowali, sami sprzedawali. Siedmiu dilerów zatrzymanych.

14/04/2014 15:47

Co najmniej przez kilka miesięcy siedmiu mężczyzn do spółki hodowało kopie indyjskie, a gotowe działki narkotyków- sprzedawało. W ten sposób zarobili- jak szacuje policja- przynajmniej 15 tysięcy złotych. Dilerzy (w wieku od 18 do 40 lat) zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach.

Mężczyźni działali do spółki- kilku mieszkało na terenie Łomży, kilku- w Zawadach koło Białegostoku. Policjanci podejrzewają, że wytwarzaniem i sprzedażą narkotyków zajmowali się przynajmniej przez kilka miesięcy.

Nalot na ich mieszkania funkcjonariusze z Łomży i Białegostoku zorganizowali już w połowie zeszłego tygodnia, ale media poinformowali o tym dopiero teraz. W efekcie przeszukania, policjanci znaleźli blisko 50 gramów marihuany, a w jednym z budynków mieszkalnych, w specjalnie przystosowanej, drewnianej konstrukcji- 33 krzaczki konopi indyjskich.

Reklama

- Zatrzymani mężczyźni podejrzani są m.in. o wprowadzanie i udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, a także udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, uprawę i posiadanie narkotyków, głównie w postaci marihuany oraz substancji psychotropowej: mefedronu- informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Z wyliczeń policjantów wynika, że w ciągu kilku miesięcy mężczyźni zarobili na narkotykach przynajmniej 15 tysięcy złotych.

W sobotę wobec zatrzymanych czterech podejrzanych w tej sprawie 18-latków, na wniosek prokuratora okręgowego w Łomży, Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Trzech mężczyzn w wieku 20, 22 i 40-lat zostało objętych dozorem policji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości