Prawie 1,3 promila alkoholu "wydmuchał" kierowca, którego auto dachowało wczoraj w rejonie miejscowości Kubrzany (gm. Jedwabne). To wynik pierwszego badania, ale dla pewności od 51-letniego mężczyzny pobrano również krew. Nie był to jedyny kierowca, który wczoraj zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu.
O zdarzeniu informowaliśmy wczoraj: Groźne dachowanie w gminie Jedwabne. Kierowca trafił do szpitala [FOTO]
Według wstępnych ustaleń, kierowca audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, co zakończyło się dachowaniem pojazdu. Mężczyzna doznał urazu głowy i trafił do szpitala.
Okazało się, że był pijany - w pierwszym badaniu "wydmuchał" ok. 1,3 promila alkoholu. Dla upewnienia się od mężczyzny pobrana została jeszcze krew.
Nie był to jedyny kierowca, który zdecydował się na jazdę po spożyciu. Wczoraj po godz. 16:00 policjanci z posterunku w Wiźnie zatrzymali w Bronowie 58-letniego motorowerzystę, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna już wcześniej miał cofnięte uprawnienia.