Reklama

Sauna na podczerwień w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego

23/07/2021 14:46

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił rozbudować Strefę SPA i poszerzyć ją o saunę infrared - czytamy w komunikacie Ośrodka. Nowa sauna będzie czynna od najbliższej soboty (24.07).

Jak podaje MOSiR, w saunie tego typu energia cieplna wytwarzana jest przez promienie podczerwone, które wykorzystywane są w medycynie np. w leczeniu bólu, stanów zapalnych czy pourazowych. Podgrzaniu nie ulega tam powietrze, a jedynie ludzkie ciało. Promienie wnikają głęboko pod skórę człowieka (od 3 do 4 centymetrów). Temperatura otoczenia w pomieszczeniu nie jest zbyt wysoka.

Przed skorzystaniem z sauny należy umyć się i wytrzeć do sucha. W kabinie można mieć ze sobą jedynie ręcznik i klapki. Do sauny nie należy wchodzić głodnym, ale ostatni posiłek powinno się jeść najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem seansu. Korzystanie z sauny infraned powinno trwać 30 min. Można korzystać z niej maksymalnie 3 razy w tygodniu. Po zakończonej sesji nie trzeba spłukiwać ciała, należy zrobić to później. Warto wypoczywać przez około 15 minut, najlepiej leżąc. Po seansie nie wskazany jest wysiłek fizyczny.

Reklama

zdj. MOSiR 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości