Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił rozbudować Strefę SPA i poszerzyć ją o saunę infrared - czytamy w komunikacie Ośrodka. Nowa sauna będzie czynna od najbliższej soboty (24.07).
Jak podaje MOSiR, w saunie tego typu energia cieplna wytwarzana jest przez promienie podczerwone, które wykorzystywane są w medycynie np. w leczeniu bólu, stanów zapalnych czy pourazowych. Podgrzaniu nie ulega tam powietrze, a jedynie ludzkie ciało. Promienie wnikają głęboko pod skórę człowieka (od 3 do 4 centymetrów). Temperatura otoczenia w pomieszczeniu nie jest zbyt wysoka.
Przed skorzystaniem z sauny należy umyć się i wytrzeć do sucha. W kabinie można mieć ze sobą jedynie ręcznik i klapki. Do sauny nie należy wchodzić głodnym, ale ostatni posiłek powinno się jeść najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem seansu. Korzystanie z sauny infraned powinno trwać 30 min. Można korzystać z niej maksymalnie 3 razy w tygodniu. Po zakończonej sesji nie trzeba spłukiwać ciała, należy zrobić to później. Warto wypoczywać przez około 15 minut, najlepiej leżąc. Po seansie nie wskazany jest wysiłek fizyczny.
zdj. MOSiR