I choć Café Kultura już się skończyła – nie smucimy się, bo to nie koniec spotkań w ogródku przed Galerią pod Arkadami. Dzisiaj Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży rozpoczyna nowy cykl pn. Scena Młodych. Przez pierwsze trzy dni (12,13 i 14 sierpnia) występować będą wokaliści związani ze Studiem Wokalnym eMDeK, a w piątek 16 sierpnia scena będzie należeć do Seweryna i zespołu Napomoście.
Harmonogram wydarzeń:
PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO
Scena solistów Studia Wokalnego Emdek
NIE DAJ SIĘ ŚPIEWAJ !
Scena małych artystów MDK-DŚT
RYTM I MELODIA
Finał letnich warsztatów artystycznych
NAPOMOSCIE - koncert hip hop
NAPOMOSCIE to grupka przyjaciół z jednego liceum, którzy czują potrzebę wyrażania siebie poprzez dźwięki.
Zespół o sobie:
„Zaczęliśmy tworzyć muzykę w 2020 roku, głównie dla naszych znajomych, z którymi jeździliśmy na liczne wyjazdy. Mimo że wszyscy mieszkamy w różnych miastach, spotykaliśmy się przynajmniej kilka razy w roku i tworzyliśmy kolejne i kolejne piosenki. Zanim się obejrzeliśmy, mieliśmy gotową płytę. Ze względu na jej różnorodność i często dominujące wakacyjne brzmienia, nazwaliśmy ją "Polskie Hawaje MIXTAPE". W lipcu 2024 roku wydaliśmy naszą płytę, zagraliśmy nasz pierwszy koncert na scenie otwartej Przystanku Olecko i nie zamierzamy się zatrzymywać”.
Reklama
SEWERYN - koncert indie pop / bedroom pop / lo-fi
SEWERYN to trójmiejski artysta, który od 2021 aktywnie działa na ogólnopolskiej scenie niezależnej. Jego utwory to wyjątkowe, intymne doświadczenie wprowadzające słuchacza w głowę młodego człowieka, szukającego swojego miejsca we mgle dorosłości.
Czerpie ze stylistyki lo-fi indie i narzędzi homerecordingu. Współpracując w tandemie z producentem Ajzeją, wydał już dwa długogrające albumy, debiutancką Kieszeń Pełną Niczego oraz Petrykorę, promowaną m.in. singlem Wzór na prędkość bicia serca. Eksplorując palety brzmień i tekstur, chce zaprowadzić słuchacza gdzieś, gdzie będzie prościej.
W razie niepogody koncerty odbędą się w Hali Kultury.