Reklama

Siódemka kręci najwięcej. Sukces łomżyńskiej szkoły w rowerowej rywalizacji [VIDEO]

07/10/2025 15:38

Szkoła Podstawowa nr 7 po raz kolejny okazała się najlepsza w tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku akcja odbyła się po raz piąty, a Łomża znalazła się w najlepszej trzydziestce.

Rowerowa Stolica Polski ruszyła pierwszego dnia wiosny. Przez dwa miesiące uczniowie, członkowie stowarzyszeń oraz wszyscy miłośnicy dwóch kółek za pomocą aplikacji rejestrowali przejechane kilometry, rywalizując o nagrody. W Łomży, wśród szkół, najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 7.

– Bawimy się w rowery, namawiamy do nich. Ułatwia nam to fakt, że organizujemy wycieczki rowerowe, dzięki czemu więcej osób jeździ. Dzieci się do tego garną – co roku o tym pamiętają i o to pytają. Jedyna trudność to aplikacja, ale robimy spotkania szkoleniowe, gdzie tłumaczymy wszelkie technikalia – powiedział Kamil Konopka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, dodając, że rokrocznie ponad 200 uczniów ze szkoły włącza się w akcję, często angażując również członków rodziny.

Reklama

W nagrodę za najwięcej przejechanych kilometrów placówka otrzymała sprzęt sportowy o wartości 3 tysięcy złotych.

– Szkoła otrzyma wsparcie. Za te środki zdecydowano, że zakupiony zostanie komplet strojów. Może Łomża w tym roku nie wygrała, bo zajęła 28. miejsce, ale udało nam się zaangażować więcej podmiotów i osób, które te kilometry kręciły. Mam nadzieję, że ta promocja zdrowego stylu życia zostanie z nami na kolejne lata i że w przyszłości uda nam się to miejsce poprawić – powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Oprócz najlepszej szkoły uhonorowane zostaną również najlepsze stowarzyszenie, a także po trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy przejechali najwięcej kilometrów.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/10/2025 16:27
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości