Reklama

Skarbówka pokaże, jak wysłać PIT elektronicznie- raz, a dobrze!

05/03/2014 11:32

To propozycja dla tych, którzy z technologią są na bakier- łomżyński Urząd Skarbowy przygotował stanowisko komputerowe dla osób, które chcą nauczyć się, jak wypełniać e-deklaracje i wysyłać je przez internet. Na szkolenie trzeba poświęcić kilkanaście minut- a umiejętności pozostaną na długie lata.

Składanie PIT-ów przez internet promowane jest przez urzędy skarbowe już od kilku lat. Jak każda nowość, potrzebuje jednak czasu na zadomowienie i przekonanie do siebie mieszkańców.

Choć w Łomży liczba podatników rozliczających się przez internet stale rośnie, wciąż jesteśmy w tyle np. za oboma urzędami skarbowymi w Białymstoku i skarbówką w Suwałkach- tam z nowoczesnego rozwiązania korzysta więcej osób. Rekordów popularności województwo jednak nie bije- do podlaskich skarbówek drogą elektroniczną trafia zaledwie 25 proc. zeznań podatkowych.

Reklama

Urzędnicy postanowili te proporcje zmienić, pokazując rozliczającym się, jak wypełnić i wysłać zeznanie. Stanowisko komputerowe z dostępem do internetu znajduje się w sali obsługi łomżyńskiego Urzędu Skarbowego.

Wystarczy kilkanaście minut, by przejść krótkie szkolenie prowadzone przez urzędnika i pod okiem fachowca wysłać PIT elektronicznie. Taka umiejętność pozostanie na długie lata- i w przyszły roki wizyta w Urzędzie Skarbowym nie będzie już potrzebna.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości