Reklama

Skwer przy hali targowej prawie gotowy

05/05/2015 05:53

Uporządkowany teren, wytyczone alejki i zasiana trawa, to dotychczasowe efekty działania pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy zgospodarowaniu przestrzeni pomiędzy wiatą nowej hali targowej a dworcem autobusowym w Łomży. Brakuje już tylko kwiatów, krzewów i drzewek, które dopełnią dzieła.

Pod koniec kwietnia informowaliśmy o zakończeniu pierwszej części prac polegającej na wytyczeniu alejek w miejscu powstającego nowego skweru. Jak wówczas pisaliśmy, wkrótce miała zostać też zagospoarowana część zielona i częsciowo tak już się stało. Planowane jest jeszcze posadzenie na nim berberysów, tawuły wczesnej, pęcherznicy kalinolistnej, derenia białego, kasztanowca, jarzębiny, magnolii, miłorzębu japońskiego oraz świerka kłującego, a na środku znajdzie się okrągły kwietnik z roślin jednorocznych, przede wszystkim aksamitek. Na koniec ustawione zostaną ławki.

Zdaniem prezydenta, miejsce idealnie nadaje się na postawienie pomnika Zesłańców Sybiru, stając się symbolicznym miejscem z którego wyruszały wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię. Ma on się tu pojawić w przyszłym roku, a środki na jego wykonanie i posadowienie mają zostać zebrane przez grupę inicjatywną.

Reklama

Tymczasem już dziś, do niedawna zaniedbany teren, wygląda dużo lepiej niż jeszcze przed miesiącem.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości