Uporządkowany teren, wytyczone alejki i zasiana trawa, to dotychczasowe efekty działania pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy zgospodarowaniu przestrzeni pomiędzy wiatą nowej hali targowej a dworcem autobusowym w Łomży. Brakuje już tylko kwiatów, krzewów i drzewek, które dopełnią dzieła.
Pod koniec kwietnia informowaliśmy o zakończeniu pierwszej części prac polegającej na wytyczeniu alejek w miejscu powstającego nowego skweru. Jak wówczas pisaliśmy, wkrótce miała zostać też zagospoarowana część zielona i częsciowo tak już się stało. Planowane jest jeszcze posadzenie na nim berberysów, tawuły wczesnej, pęcherznicy kalinolistnej, derenia białego, kasztanowca, jarzębiny, magnolii, miłorzębu japońskiego oraz świerka kłującego, a na środku znajdzie się okrągły kwietnik z roślin jednorocznych, przede wszystkim aksamitek. Na koniec ustawione zostaną ławki.
Zdaniem prezydenta, miejsce idealnie nadaje się na postawienie pomnika Zesłańców Sybiru, stając się symbolicznym miejscem z którego wyruszały wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię. Ma on się tu pojawić w przyszłym roku, a środki na jego wykonanie i posadowienie mają zostać zebrane przez grupę inicjatywną.
Tymczasem już dziś, do niedawna zaniedbany teren, wygląda dużo lepiej niż jeszcze przed miesiącem.