Jak podaje PKW, frekwencja w Łomży podczas niedzielnych wyborów wyniosła 49,40 proc. To jeden z najniższych wyników w zestawieniu powiatów i miast powiatowych w województwie podlaskim. Gorzej w zestawieniu wypadły jedynie Suwałki i powiat augustowski. Średnia frekwencja w skali kraju wyniosła 54,76 proc.
W zestawieniu trzech miast na prawach powiatu w województwie podlaskim, Łomża uplasowała się pomiędzy Białymstokiem, gdzie frekwencja wyniosła 53,50 proc. oraz Suwałkami, w których głosowało jedynie 47,03 proc. uprawnionych mieszkańców.
Dużo lepiej w województwie wypadły powiaty.
W powiecie łomżyńskim frekwencja wyniosła 55,63 proc., w powiecie kolneńskim 53,28 proc., wysokomazowieckim 54,59 proc., białostockim 55,25 proc. oraz 52,90 proc. w powiecie zambrowskim. Rekord powiatowy w województwie podlaskim należy do powiatu suwalskiego - do urn udało się tam 56,45 proc. uprawnionych.
W zbiorczym zestawieniu powiatów i miast powiatowych województwa podlaskiego, Łomża znalazła się na trzecim miejscu od końca, wyprzedzając jedynie miasto Suwałki oraz powiat augustowski.