Reklama

Słaba frekwencja w wyborach

23/10/2018 09:40

Jak podaje PKW, frekwencja w Łomży podczas niedzielnych wyborów wyniosła 49,40 proc. To jeden z najniższych wyników w zestawieniu powiatów i miast powiatowych w województwie podlaskim. Gorzej w zestawieniu wypadły jedynie Suwałki i powiat augustowski. Średnia frekwencja w skali kraju wyniosła 54,76 proc.

W zestawieniu trzech miast na prawach powiatu w województwie podlaskim, Łomża uplasowała się pomiędzy Białymstokiem, gdzie frekwencja wyniosła 53,50 proc. oraz Suwałkami, w których głosowało jedynie 47,03 proc. uprawnionych mieszkańców.

Dużo lepiej w województwie wypadły powiaty.
W powiecie łomżyńskim frekwencja wyniosła 55,63 proc., w powiecie kolneńskim 53,28 proc., wysokomazowieckim 54,59 proc., białostockim 55,25 proc. oraz 52,90 proc. w powiecie zambrowskim. Rekord powiatowy w województwie podlaskim należy do powiatu suwalskiego - do urn udało się tam 56,45 proc. uprawnionych.

W zbiorczym zestawieniu powiatów i miast powiatowych województwa podlaskiego, Łomża znalazła się na trzecim miejscu od końca, wyprzedzając jedynie miasto Suwałki oraz powiat augustowski.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości