Zdrowe, polskie jabłka zagościły w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży. Dwie tony owoców do szkoły dostarczyła Agencja Rynku Rolnego – koordynator Programu "Jabłka dla szkół". Uczniowie mogli jeść do woli, jak też zabrać jabłka ze sobą do domu.
Celem programu jest zmiana nawyków żywieniowych młodych ludzi poprzez zwiększenie udziału owoców w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Każdy uczeń mógł zjeść dowolną ich liczbę na przerwie lub wziąć ze sobą do domu.
Akcja wpisuje się w rewolucyjną zmianę w Piramidzie Żywienia Anno Domini 2016, u której podstaw leżą owoce i warzywa zalecane do spożywania jak najczęściej i w jak największych ilościach.