Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj na obwodnicy Suwałk. W drogowców oraz stojącego na poboczu forda transita uderzyła ciężarówka, którą kierował obywatel Białorusi. Niestety, w wyniku wypadku śmierć ponieśli dwaj mężczyźni. Jeden z nich pochodził z powiatu łomżyńskiego.
Do zdarzenia doszło około godz. 11:30 na obwodnicy miasta, a dokładnie na wiadukcie nad drogą z Suwałk do Białej Wody.
Ciężarówka marki MAN, którą kierował obywatel Białorusi, uderzyła w pracowników jednej z firm budowlanych oraz stojącego na prawym pasie jezdni forda transita. W wyniku wypadku na miejscu zginęli dwaj mężczyźni wykonujący tam prace drogowe. Jeden miał 33, a drugi 55 lat.
"Wiadomo, że jeden z mężczyzn pochodzi z powiatu augustowskiego, a drugi z łomżyńskiego. 54-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy" - przekazuje Radio 5.
Reklama
Obwodnica Suwałk w kierunku Augustowa przez długi czas zablokowana. Suwalska policja poszukuje świadków zdarzenia oraz osoby, które widziały prace wykonywane na drodze.
Video: Radio 5 / fot. KMP Suwałki