Nawet 39 kilometrów pieszo m.in. przez Piątnicę, Starą Łomżę, Zosin, Siemień i Podgórze przejdą uczestnicy dzisiejszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ponad sto osób będzie odczuwać ból, zmęczenie, chłód, ale o to właśnie chodzi - ma być ekstremalnie.
Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowe przeżycie religijne. Pozwala zmierzyć się ze swoimi słabościami, dać wyraz swojej wiary w niecodzienny, okupiony trudem sposób.
Z wykonanymi własnoręcznie drewnianymi krzyżami pątnicy wyruszyli dziś wieczorem po mszy św. odprawionej w ich intencji w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Do wyboru mieli dwie trasy: czerwoną (39 km) i zieloną (31 km). Trasa nocnej wędrówki prowadzi m.in. przez Piątnicę, Starą Łomżę, Zosin, Siemień i Podgórze.
Oprócz zmęczenia pątnikom może doskwierać silny mróz. Tej nocy temperatura ma spaść do minus 4 st. C, zaś temperatura odczuwalna ma być jeszcze niższa. Nie wykluczone, że podpada także śnieg z deszczem.
Gdzie możemy spodziewać się pątników?
Odcinki EDK to pętle, które zaczynają się i kończą w Łomży, a trasy wiodą wzdłuż Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi i mają od 30 do 39 km długości.
Trasa Bobolańska – czerwona (39 km)
Kościół św. Andrzeja Boboli w Łomży - Piątnica - Łomża - Stara Łomża nad Rzeką - Stara Łomża przy Szosie - Zosin - Siemień Nadrzeczny - Siemień Rowy - Podgórze - Stara Łomża nad Rzeką - Kościół św. Andrzeja Boboli w Łomży.
Trasa Bobolańska – zielona (31 km)
Kościół św. Andrzeja Boboli w Łomży - Stara Łomża nad Rzeką - Stara Łomża przy Szosie - Zosin - Siemień Nadrzeczny - Siemień Rowy - Podgórze - Zosin -Stara Łomża nad Rzeką - Kościół św. Andrzeja Boboli w Łomży.