Wiosną 2024 roku ma być gotowy nowy plac zabaw dla uczniów 0-3 Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.
Uchwałę o przesunięciu z budżetu 300 tys. zł na wykonanie nowego placu zabaw radni podjęli podczas ostatniej sesji. Szkoła ogłosiła już konkurs plastyczny na jego wizualizację. Ratusz informuje, że najciekawsze prace uczniów zostaną nagrodzone, a zawarte w nich elementy zostaną zgłoszone do Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego.
- W imieniu całej szkoły dziękuję panu prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz radnym naszego miasta, którzy dostrzegają potrzeby najmłodszych obywateli. Miejsce wspólnych zabaw i rekreacji, które powstanie przy szkole, będzie idealną przestrzenią wszechstronnego rozwoju naszych uczniów – mówi dyrektor SP 10 Jadwiga Kirejczyk.
Reklama
Przetarg na budowę placu zabaw przy SP10 ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Zakres prac będzie obejmował montaż urządzeń zabawowych i wykonanie "nawierzchni bezpiecznej". Planowany termin realizacji inwestycji przewidywany jest na wiosnę 2024 r.
"Warto dodać, że obecnie – za kwotę 180 tys. zł – remontowany jest, funkcjonujący na terenie szkoły, plac zabaw dla uczniów klas 0-1" - dodaje UM w Łomży.
Źródło: UM Łomża / oprac. mylomza