Reklama

Spektakl Pan Tadeusz. Zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie

14/05/2024 08:41

Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników teatru na spektakl teatralno-muzyczny pt. „Pan Tadeusz”. Będzie to kompozycja z ciekawą oprawą muzyczną, utrzymująca właściwy koloryt twórczości Adama Mickiewicza.

Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników teatru w piątek 17 maja na godz. 17.00 na spektakl teatralno-muzyczny pt. „Pan Tadeusz”. Będzie to kompozycja z ciekawą oprawą muzyczną, utrzymująca właściwy koloryt twórczości Adama Mickiewicza.

Utwór pt. ''Pan Tadeusz'' Adama Mickiewicza uczy poczucia przynależności narodowej i patriotyzmu. Jest lekturą obowiązkową w szkołach, a także pojawił się wielokrotnie na egzaminie maturalnym. Ukazuje on losy polskiej szlachty na tle przełomowych dla narodu wydarzeń, takich jak kampania napoleońska. 

Reklama

Spektakl jest idealną okazją dla przypomnienia sobie historii tego dzieła lub zapoznania się z nim w przypadku młodszej widowni, która nie miała jeszcze takiej okazji.

Autorem muzyki jest Paweł Pierzchała, który od lat związany jest z Piwnicą pod Baranami w Krakowie, jako pianista i kompozytor.

Wystąpią: Urszula Makosz, Zbigniew Paterak, Paweł Pierzchała, Edward Durda.

Reżyseria: Zbigniew Paterak.

Muzyka i piano: Paweł Pierzchała.

Źródło: miastkowo.pl Aktualizacja: 14/05/2024 08:52
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości