Reklama

Spotkanie rozpoczynające prace nad Rocznym Programem Współpracy Miasta z NGO

20/05/2015 11:20

Urząd Miejski w Łomży, Łomżyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Fundacja „SocLab" organizują spotkanie łomżyńskich organizacji pozarządowych, rozpoczynające wspólne tworzenie Rocznego Programu Współpracy na 2016 rok. Na spotkaniu ma zostać poddana analizie dotychczasowa współpraca Miasta i NGO w celu wskazania najważniejszych kierunków dalszego współdziałania.

Jeszcze w maju powołana zostanie grupa robocza, złożona z organizacji pozarządowych, urzędników, członków Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz radnych. Będzie ona miała za zadanie wspólne wypracowanie projektu Rocznego Programu Współpracy na 2016 rok. Trwa nabór członków do grupy roboczej, zgłoszenia chętnych przedstawicieli organizacji pozarządowych przyjmuje do 25 maja ŁRDPP. W efekcie prac powstanie ostateczna wersja projektu Programu, która zostanie poddana konsultacjom społecznym w październiku.

W procesie tworzenia tego programu współpracy będzie zapewnione wsparcie Fundacji „SocLab", która przeprowadzi diagnozę dotychczasowej współpracy, merytorycznie przygotuje i poprowadzi spotkania grupy roboczej. Fundacja będzie wspierać w ramach własnego projektu „Laboratorium Obywatelskie – II edycja" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

Reklama

Wspólna praca nad Programem zacznie się od spotkania podsumowującego dotychczasową współpracę Miasta z organizacjami pozarządowymi. Będzie to okazja do porozmawiania na temat poprzedniego Rocznego Programu Współpracy, dobrych stron współpracy i tego, co jeszcze należy poprawić.

Spotkanie odbędzie się 22 maja (piątek) w godzinach 16.00-19.00, w sali Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, ul. Sienkiewicza 8.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości