Reklama

Sprawdzają, jak oczyścić wodę

21/03/2014 07:09

Pięciuset gimnazjalistów z Łomży i szkół w całym województwie od dwóch dni doświadczalnie sprawdza, na czym polega proces oczyszczania wody, ile zabiegów potrzeba, by zaczerpnięta ze źródła woda nadawała się do picia i jak ważne jest oszczędzanie wody słodkiej. Światowy Dzień Wody szkoła obchodzi od kilku lat.

Warsztaty ekologiczne organizowane z okazji Światowego Dnia Wody to już tradycja Drzewnej. Zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów, bo proponowane podczas nich doświadczenia potrafią zainteresować nawet tych, których przyroda nie pociąga.

W tym roku szkoła otworzyła się na gimnazjalistów z całego województwa, a udział w zajęciach zgłosiło pięćset osób.

- Podczas Światowego Dnia Wody przypominamy, że czysta woda jest życiem, a naszym obowiązkiem jest o nią dbać- mówi Katarzyna Mieczkowska, nauczycielka ZSDiG.

Reklama

W tym roku po raz pierwszy Dzień Wody dotyczy także energii elektrycznej- jej wytwarzania, przesyłu i magazynowania. I właśnie na oba czynniki rozwoju społecznego i gospodarczego w tym roku uczestnicy warsztatów zwracają szczególną uwagę.

- W grupach prowadzona jest analiza chemiczna i biologiczna wód oraz zagadnienia związane z oczyszczaniem i uzdatnianiem wody, analiza jakości gleby, pomiar hałasu, pomiar sytuacyjno-wysokościowy- wylicza organizatorka warsztatów.

Gimnazjaliści mają też okazję zwiedzić oczyszczalnię ścieków i wziąć udział w lekcjach prowadzonych przez inspektorów ochrony środowiska, leśników i pracowników MPWiK.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości